Atliekų ženklinimo sistema

VIENINGA RŪŠIAVIMO ŽENKLINIMO SISTEMA

„Darom“ pradėjo partnerystę su Lietuvoje įsikūrusiu Šiaurės ministrų tarybos biuru, kuris inicijuoja piktogramų sistemos įdiegimą Lietuvoje. Kartu mes siekiame tapti bendros Šiaurės šalių rūšiavimo platformos dalimi, skatinti žiedinę ekonomiką ir bendradarbiavimą tarp plačiosios visuomenės, gamintojų bei verslo.

Kas yra pikrogramų sistema?
Danijos nacionalinė atliekų piktogramų (simbolių ir spalvų) sistema buvo sukurta 2016 m. Šiuo metu ji naudojama daugumoje Danijos savivaldybių, o artimiausiu metu turėtų pradėti veikti Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Islandijoje. Šia sistema gali naudotis ne tik atliekų tvarkytojai, bet ir gamintojai ar importuotojai, siekdami, kad jų gaminiai ar pakuotės, virtę atliekomis būtų tinkamai išrūšiuoti. Šis projektas puikiai atitinka Šiaurės regiono, kaip tvariausio ir itin integruoto pasaulio regiono viziją ir prisideda prie pasaulinių aplinkosaugos tikslų.

Kokia nauda?
Naudodamiesi vienodais atliekų ženklinimo simboliais Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje, o ilgainiui – ir Islandijoje bei Baltijos šalyse, žmonės gali vadovautis tais pačiais atliekų rūšiavimo principais, kad ir kur jie būtų. Tai ne tik sudaro sąlygas efektyvesniam rūšiavimo ir perdirbimo procesui, bet ir palengvina gamintojų atsakomybę, nes leidžia visose Šiaurės šalyse naudoti tas pačias piktogramas. Šios sistemos dėka vertingos žaliavos grįžtų atgal į ekonomiką, o susidarančių atliekų kiekis būtų maksimaliai sumažintas. Piktogramų sistema gali tapti bendra Šiaurės šalių platforma, skatinanti patogų rūšiavimą bei žiedinės ekonomikos principus.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie užtikrina patogų naudojimąsi tinklalapiu.