BENDRAS ŽALIOJO TAŠKO IR „DAROM IŠŠŪKIS’20“ SKATINO ŽENGTI LENGVESNIUS ŽINGSNIUS RŪŠIAVIMO KELIU

2020-05-04

Rūšiavimas žmonėms dažnai atrodo didelis iššūkis. Pradėjus rūšiuoti, žmonėms kyla daug klausimų, nelengva pakeisti kasdienius įpročius, pats procesas gali atrodyti sunkus ir nepatogus. MES DAROM, kartu su Žaliuoju Tašku, balandžio mėnesį paskyrė Žemei ir įššūkiui, kurio metu stengėsi suteikti žmonėms informacijos apie rūšiavimą, padėti suprasti, kad antro šanso daiktams suteikimas ar mažiau žalingų gamtai įpročių priėmimas į gyvenimą gali būti lengvas, įdomus, patogus, naudingas procesas, prie kurio prisidėti gali kiekvienas. Įvaldžius rūšiavimą – jis tampa neatsiejama gyvenimo dalimi.

 

Žmonėms kyla įvairių klausimų: kaip skirstomos kasdienės, buityje naudojamos priemonės, daiktai, atliekos, kur kokį daiktą mesti, kas gali būti rūšiuojama, o kas ne, kaip daiktus prikelti naujam gyvenimu, panaudoti pakartotinai, kaip surasti sprendimus ir jau naudojamus produktus pakeisti tvaresniais, kur galima įsigyti ekologiškus produktus, bei kaip juos pasigaminti patiems. 

 

„Iššūkio‘20“ organizatoriai skatino žmones dalintis patarimais ir patirtimis apie rūšiavimą, tvaresnį gyvenimo būdą, kartu, vieni kitiems atsakyti į rūpimus klausimus. Prisijungę prie “Darom Iššūkio’20” grupės dalyviai turėjo galimybę surasti bendraminčių, kuriems taip pat rūpi aplinkos išsaugojimas. Dalyviai buvo skatinami dalintis “Darom Iššūkiu‘20” su draugais, šeima ir kolegomis, skleisti atsakingą požiūrį, meilę gamtai ir taip prisidėti prie gražesnio pasaulio kūrimo.

 

„Darom Iššūkio‘20“ socialiniame tinkle Facebook sukurtoje grupėje buvo skelbiamos paprastos užduotys. Dalyviai turėjo atsakyti į klausimus susijusius su rūšiavimu, pasidalinti savo patirtimis, nuotraukomis, istorijomis. O, kad  dalintis būtų drąsiau, o žengti žingsnį rūšiavimo link ir rūšiuoti būtų smagiau – aktyviausi prie „Darom Iššūkio‘20“ prisijungusieji turėjo galimybę laimėti Žaliojo Taško įsteigtus prizus!

 

Žaliasis Taškas aktyviai skatina žmones rūšiuoti,  įsitraukti į aplinkos apsaugą, ugdo ekologišką požiūrį ir atsakingo vartojimo kultūrą, verslo įmones skatina vykdyti tvarią veiklą bei mažiau aplinką teršiančių ir žaliavų reikalaujančių produktų gamybą. Darom Iššūkio‘20 dalyviams Žaliasis taškas įsteigė pagrindinius prizus: daugkartinį pirkinių maišelį, rūšiavimo maišus namams. Tikime, kad prizai nugalėtojams  suteiks galimybę gyventi dar tvariau!

 

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom