Kviečiame dalyvauti konkurse ir apsilankyti švaros ambasadoje Palangoje

2019-07-08

Akcija „Darom“ kartu su projektu „Atliekų Kultūra“ kviečia šią vasarą poilsiauti prasmingai. Kaip? Skatiname atostogaujant Lietuvos miškuose, prie upių ar ežerų, pajūryje rinkti šiukšles ir sudalyvauti konkurse nuo liepos 1 iki rugpjūčio 15 d., kurio taisykles galite rasti čia. Taip pat kviečiame daugiau sužinoti apie atliekų kultūrą „Darom“ ambasadoje Palangoje, kur Jūsų lauks „Darom“ savanoriai ir įvairios atrakcijos.

 

Projekto „Atliekų Kultūra“ atstovas, Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Tomas Vaitkevičius, teigia – „Jokie įtikinėjimai ar pamokymai apie šiukšlinimo žalą nepadės geriau, nei paprasčiausias bandymas įsivaizduoti atostogas šiukšlinoje aplinkoje. Tas vaizdas, kurį manau neretai teko ir realiai patirti, bent menkiausius socialinius įgūdžius turinčiame žmoguje neišvengiamai paskatins atsakomybę už aplinką, o kartu ne tik neleis pačiam šiukšlinti, bet ir skatins pakelti numestą šiukšlę bei drausminti elementariausios kultūros neturinčius šiukšlintojus“.

 

Tam pritaria ir „Darom“ bei „Atliekų kultūros“ iniciatyvai padedančios bendrovės  „Coca-Cola HBC Lietuva“ komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė. „Geru pavyzdžiu visi kartu galime sukurti pozityvumo bangą, įtrauksiančią net didžiausius skeptikus, kuriems vis dar atrodo, kad šiukšles galima mesti bet kur. Mūsų bendrovė prisideda prie pakuočių užstato sistemos palaikymo, ieško aplinkai palankių pakuočių dizaino sprendimų, tačiau labai svarbu padėti nevyriausybinėms organizacijoms šviesti visuomenę ir skatinti jos sąmoningumą.“

Turime gyvą ir išpuoselėtą gamtą, todėl nesinori jos trikdyti žmonių vartojimo paliekamais pėdsakais. Šiukšles rinkti visai smagu. Kai kas net lygina šiukšlių rinkimą su uogavimu ar grybavimu. Renkant darosi smalsu, ką dar įdomaus surasi. O skelbiamu konkursu “Atostogauk prasmingai: pailsėk, rink, laimėk” norime geradarius viešinti, apdovanoti ir džiaugtis jų gerais darbais.

Liepos 8 d. Palangoje startuoja „Darom“ švaros ambasada. Kviečiame poilsiautojus nepraeiti pro šalį ir daugiau sužinoti apie atliekų prevenciją, rūšiavimą, prisijungti prie organizuojamų veiklų ir iniciatyvų. Konkurse dalyvauti ir apsilankyti ambasadoje Palangoje galima nuo liepos 8 iki rugpjūčio 15 d.

Vaizdo įrašus/nuotraukas konkursui siųsti info@mesdarom.lt

Konkursą organizuoja Akcija „Darom“ su projektu „Atliekų Kultūra“ ir „Coca-Cola HBC Lietuva“.

Mes darom