MAŽI ŽINGSNIAI – DIDELI POKYČIAI

2020-05-08

Artėjant vasarai daugiau laiko leidžiame gamtoje, iškylaujame, gaivinamės ledų kokteiliais, įvariais šaltaisiais gėrimais ar tiesiog vandeniu, paskanintu mėtomis, uogomis, citrinomis. Daugeliui skanūs gėrimai tampa dar skanesni, juos geriant per šiaudelį. Tačiau ar žinote, kad kad beveik visiems, įprastai naudojamiems vienkartiniams indams ir įrankiams, galima visai lengvai rasti tvaresnę alternatyvą? 

Puikus pavyzdys – plastikiniai šiaudeliai, kurių kasdien išmetama daugiau nei 500 milijonų. Palyginimui, toks kiekis kiekvienais metais galėtų užpildyti 46 didelius mokyklinius autobusus. Įsivaizduojat? Blogiausia yra tai, kad plastikiniai šiaudeliai nėra perdirbami ar biologiškai skaidomi. 

Ką daryti? – klausiate. Rinkitės daugkartinius! Tegul tai kurs šventę ne tik Jums, bet ir gamtai!. Alternatyvų tikrai netrūksta. Pavyzdžiui, metaliniai šiaudeliai gali būti įvairių formų ir spalvų. Juos paprasta prižiūrėti naudojant valymui skirtus šepetėlius, kurie įprastai pridedami įsigyjant šiaudelių rinkinius. Naudoti tokius šiaudelius galima daugybę kartų! Galite įsigyti net sulankstomų metalinių šiaudelių, kuriuos paprasta nešiotis, kad ir prisegus kaip raktų pakabuką. Tvaresnė alternatyva visada gali būti šalia! 

Įdomus faktas: jei jau šiais metais būtų pagamintas vienas milijonas metalinių šiaudelių, po 30 metų jų būtų išmesta tik 30 tūkstančių, tuo tarpu, jei vienas milijonas plastikinių šiaudelių būtų pagamintas šiais metais, jie visi būtų išmesti dar iki metų pabaigos. taip pat svarbu žinoti, kad jei norime sumažinti metalinių šiaudelių gamybos poveikį aplinkai, turėsite juos naudoti bent 150 kartų.

Stikliniai šiaudeliai, kaip ir metaliniai, gali būti naudojami šimtus kartų. Tik pastaruosius dar paprasčiau prižiūrėti ir valyti, kadangi jie yra permatomi. Stikliniai šiaudeliai yra tinkami tiek šaltiems, tiek karštiems gėrimams. Įdomu ir tai, kad viena iš 4 šeimų, pasirinkusių stiklinius šiaudelius, gali pakeisti 144 000 plastikinių šiaudelių, teršiančių planetą. Taip pat stiklas yra perdirbamas neribotą kiekį kartų! 

 

Jei pirmieji variantai neatrodo patrauklūs, Jums gali patikti silikoniniai šiaudeliai – dar viena daugkartinių šiaudelių alternatyva. Silikoniniai šiaudeliai panašiausi į plastikinius, kadangi yra lankstūs ir minkšti, tačiau juos galima naudoti daug kartų. Šiuos šiaudelius galima plauti ir indaplovėje. Juos patogu pasiimti keliaujant. Taip pat jie yra saugūs naudoti vaikams.

 

Bambukiniai, kaip ir popieriniai, iš makaronų ar kviečių šiaudų pagaminti šiaudeliai yra biodegraduojantys ir kompostuojami, nes pagaminti iš augalinės medžiagos. Juos taip pat galima naudoti daug kartų, tačiau pastarųjų patvarumas mažesnis nei metalinių, stiklinių ar silikoninių šiaudelių.

 

Alternatyvų, kaip neteršti gamtos – daug. Priimdami, rodos,  mažus sprendimus kasdien, Jūs prisidedate prie didelių pokyčių. Tai ar jau sugalvojote, kuo pakeisite įprastus plastikinius šiaudelius šią vasarą? 

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom