MISIJA: ŠVARI VASARA

2020-06-18

Vasara dar tik prasidėjo, tiek daug gerų dalykų galima nuveikti, ypač, kai vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje: lankome parkus, miškus, pažintinius takus, apžvalgos aikšteles, stovyklavietes, mėgaujamės tyru oru ir pasakiškais vaizdais. Kaip bebūtų gaila, šiose vietose dažnai surandame ne tik grožį, sielos ramybę, bet ir lankytojų kultūros stokos pėdsakus – paliktas šiukšles.

 

„Žaliojo taško“ remiamas ir organizuojamas konkursas „Žalioji olimpiada“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kviečia šią vasarą praleisti ne tik smagiai, bet ir prasmingai – poilsiaujant gamtoje nelikti abejingiems, pastebėti aplinkosauginius pažeidimus ir, svarbiausia, nepraeiti pro šalį – sutvarkyti, o jeigu tai padaryti sudėtinga, pranešti tiems, kurie gali padėti arba pažymėti ,,Darom” mobiliojoje programėlėje arba ,,Darom” žemėlapyje. 

 

Viskas taip lengva! Jums tereikia einant pasivaikščioti, pasiimti maišelį, surinkti ,,sutiktas”, ne vietoje žmonių paliktas šiukšles, jas išsivežti, išrūšiuoti ir išmesti į rūšiavimo konteinerius. Juk gamta savo lankytojų pasirinkti negali, susitvarkyti pati taip pat, todėl Jūsų, sąmoningų žmonių, pagalba jai yra neįkainojama! 

 

Kviečiame prisijungti prie iššūkio „Misija: švari vasara!“, kuris vyks iki rugpjūčio pabaigos ir einant pasivaikščioti į gamtą nepamiršti pasiimti to, ypatingai reikšmingo maišelio šiukšlėms surinkti, o gal net suplanuoti aplinkos tvarkymo savaitgalį su šeima, draugais ar kolegomis?

 

Nepamiškite, jog Jūsų geri darbai gali tapti įkvėpimu ir kitiems, tad įamžinkite ir dalinkitės akimirkomis, kaip rinkote šiuškles, ar tvarkėte prišiukšlintas vietas, naudodami grotažymę #misijasvarivasara savo socialiniuose tinkluose arba Facebook grupėje „Gamtos herojai“.

 

Gamtos herojai esame visi, kurie suprantame, kad savanoriškas aplinkos tvarkymas gali ir turi trukti ilgiau nei vieną dieną metuose ir tapti neatsiejama gyvenimo būdo dalimi. Tausoti aplinką smagu ir naudinga, o kad motyvacija daryti gerus darbus lydėtų Jus kasdien, ,,Žaliasis” taškas įsteigia skatinamuosius prizus, padėsiančius tausoti aplinką kasdien. 

 

Dalinkitės žinia, nes kartu nuveikti didelius darbus – daug lengviau nei po vieną!

 

Misiją organizuoja: Žalioji olimpiada, Kita forma

Draugai: Žaliasis Taškas, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Darom, Už švarią Lietuvą!

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom