SAVANORYSTĖ – PATIRTIS, KURIOS METU GAUNI DAUGIAU, NEI ATIDUODI

2020-04-28

Ar esame linkę savanoriškai padėti kitiems už plačią šypseną veide, už ačiū, už pokytį visuomenėje ar vieno žmogaus gyvenime? Kas yra savanorystė? Kokius darbus dirba savanorio rankos ir kokią naudą gali atnešti jo pagalba? Šiuos klausimus dažnai sau iškelia žmogus, svarstantis apie savanorystę. 

Savanoriui nėra nubrėžtų amžiaus ribų, tai veikla, kuriai skiriame savo sukauptus žmogiškuosius resursus: energiją, žinias, gabumus, laiką, taip padėdami įvairioms organizacijoms, bendruomenėms, prisidėdami prie sporto ar kultūros renginių organizavimo.

Dažnai kyla ir klausimas: kodėl žmonės renkasi savanorystę? Kodėl turėtume kažkam padėti už ačiū? Visgi, į „ačiū“ įeina begalė kitų žodžių ir naudų. Savanoris, pasirinkęs artimą sau sritį, atsiduria bendraminčių grupėse, kuriose susipažįsta ir dirba su įvairiais žmonėmis. Taip ūgdomi, tobulinami socialiniai įgūdžiai, įgaunama darbinės patirties, susipažįstama su naujomis sritimis, atrandami nauji talentai ir pomėgiai. Kiekvienas pasiima kažką sau. 

 MES DAROM kasmet pritraukia apie 150-200 tūkst. savanorių, neabejingų Lietuvos gamtos švarai, kasmet žengiam vis didesni žingsniai už švarią Lietuvos gamtą. MES DAROM kviečia visus ištiesti pagalbos ranką ir prisidėti savo energija, darbais ir mintimis! 

Įsivaizduokite kiek bendraminčių galite sutikti, galbūt net geriausią draugą ar meilę. Savanoriaudamas DAROM, prie švaresnės aplinkos, prisidėti gali įvairiai: tapti DAROM žymėtoju, fotografuoti, filmuoti, rašyti, bendrauti su žmonėmis, padėti įgyvendinti IT projektus, prisidėti prie renginių organizavimo, kuruoti įvairius projektus. 

DAROM savanoriai su Jumis nori pasidalinti savo mintimis apie savanorystę, jos prasmę ir pakviesti prisijungti! 

 

Kaip manote, kodėl žmonės savanoriauja?

 

I.M. Manau žmones pasirenka tam tikras savanorystės, nes jų tema, palietė to žmogaus širdį. Nes jis mato problemą ir nori prisidėti ją sprendžiant.

I.V. Nes tai patirtis, kurios metu daugiau gauni nei atiduodi. Gyvenime atsiranda nauji žmonės, įgauni drąsos, pasitikėjimo savimi, išbandai save naujose veiklose, mokaisi naujų dalykų ir padarai daug gerų darbų. Jei iš tikrųjų atsiduodi savanorystei, emocija, su kuria iš jos išeini, tave lydi bent gerą pusmetį.

 

Kas yra savanorystė Tau?

 

  1. A. Man savanorystė yra savęs ieškojimo priemonė. Įsipareigojimo ir atlygio nebuvimas parodo žmogaus motyvaciją, nes žmogus nesisiūlytų būti savanoris ten, kur tikrai nenori prisidėti.

A.K. Man savanorystė, tai vienas iš būdų praktikuoti meilę kitiems žmonėms. Padėti nelaukiant atlygio, tai vienas iš įrankiu, kaip aš galiu praktikuoti ir lavinti savo dvasinius principus. Tai pat savanorystė yra geras būdas išmokti kažką naujo, ko gyvenime tikriausiai nebūtum net bandęs daryti. Savanorystė padeda man identifikuoti savo silpnas vietas ir lavinti stiprias. 

Ką nori gauti sau?

 

  1. A. Noriu tobulinti savo vizualinės raiškos įgūdžius, kartu ir tekstų kūrimo bei redagavimo, jei pasitaikytų proga, bet vizualinė kalba, matyt, man artimiausia.

G.G. Sau tiesiog noriu gauti gero „vaibo“ ir malonaus laiko savanoriaujant DAROM. Juk tai ir svarbiausia. O po to manau nepastebimai gausiu daug daugiau nei tikėjausi ir pati nustebsiu, kaip patobulėjau. 

A.K. Naujus įgūdžius, naujų žinių, naujų pažinčių su naujais žmonėmis.

 

Kokio pokyčio tikiesi būdamas DAROM savanoriu?

J.S. Pokytis, ypač dirbant su DAROM, bus prisidėjimas prie švaresnės Lietuvos. Pats stengiuosi kiek įmanydamas save keisti, perdėlioti įpročius ir su tuo pokyčiu norėčiau pasistengti rodyti pavyzdį Lietuvos žmonėms, nes žinau, kad begalė žmonių vis dar negalvoja žingsniu į priekį apie žmogaus sukeliamą grėsmę gamtai.

G.G. Noriu labiau prisiminti savo kūrybinę pusę, kuri buvo pasislėpusi pastaruoju metu bedirbant IT srityje, nes deja pas mus viskas tikslu ir kartais improvizuoti projektuose neišeis.

Kaip manai, kokia turi būti savanorio atmintinė? 

 

I.M. Prisidėti kaip gali! Nuolat ieškok motyvacijos ir įkvėpimo. Matyti kaip augate, sekti pokyčius, tiek projekto, tiek savo paties. Būti drąsiam, dalintis savo idėjomis ir pastebėjimais, kiekvienas turi skirtingą požiūrio kampą, nebūna blogų idėjų.

G.G Nemanau, kad savanoriaujant reikalingos kažkokios taisyklės ar instrukcijos. Nebent tik viena: viską daryti iš širdies ir kaip tau atrodo geriau!

A.K. Šypsena veide, pagarba kitiems ir „nevykęs klausimas tik tas, kurio tu neuždavei“.

 

Ar vis dar dvejoji kur savanoriauti? Nesvarstyk! Prisidėk prie didžiulės DAROM komandos bei surask bendraminčių. Būk švarios Lietuvos ateities dalimi! Čia tikrai surasi savo vietą ir atrasi, tai ko net nesitikėjai. Esi laukiamas, kad ir kokia profesija ar veikla užsiimi, nesvarbu ir kokio esi amžiaus, svarbiausia – nori, esi motyvuotas ir ieškai naujų iššūkių sau bei kitiems.

 

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom