Švietimo ministras A.Monkevičius apie „Darom“: Lietuva prasideda nuo to, kad yra švari

2019-04-08

Pirmadienį per jutubą pakvietęs moksleivius į tradicinę akciją „Darom“, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ją pavadino prakilnia, išskirdamas „Darom“ misiją – ugdymą.
„Lietuva prasideda nuo to, kad yra švari, – mokykloms skirtoje transliacijoje iš skvero prieš ministeriją sakė A.Monkevičius. – Akcija padėjo pažadinti piliečius, padėjo keisti požiūrį, nes šiukšlių problema – tai ne gamtos problema, o žmonių mąstymo problema.“ Ministro žodžiais, „Darom“ ne tik kviečia į talką – akcija kartu leidžia pajusti bendrumą, susitikus draugams, giminėms, šeimoms, ir „sukuria progą padiskutuoti, kur juda mūsų planeta, kodėl vartoti reikėtų saikingai, kodėl svarbi klimato kaitos tema“. Transliacijoje iš skvero Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Tomas Vaitkevičius pridūrė, kad pokytis „prasideda nuo kiekvieno mūsų kiemo, nuo kiekvieno supratimo“. „Ar pastebėjote, kad vaikams mažiausiai kyla klausimų, kad reikia nešiukšlinti, kad reikia rūšiuoti – jie didžiausi suaugusiųjų auklėtojai“, – sakė jis.

Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje labiausiai apsimokėtų rengti akciją „nedarom“ – tai yra visai nešiukšlinti. „Tačiau kol kas visi darom, kad ateityje nereiktų daryti“, – tarė jis. Vis dėlto akcija „Darom“ dar vyks – šįmet dvyliktą kartą. Lietuvos gyventojai kviečiami tvarkytis balandžio 27 d. 10 val., mokyklos organizuosis anksčiau, prieš Velykų atostogas. „Burkite savo draugus ir klasiokus, visas klases, nes tai bus vienintelė diena, kai A klasė su B klase galės nesikalti, o kartu rinkti šiukšles ir kautis, kas daugiau surinks ir išrūšiuos plastiko, stiklo ar metalo!“ – pirmadienį iš sostinės centro paragino „Darom“ akcijos kvieslys, aktorius ir komikas Audrius Bružas.

Šaltinis: 15min.lt

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom