Vizionierius Ignas Brazauskas: stresą malšinti galime ir drauge

2019-04-16

Vieną svarbiausių vizijos Lietuvai dėmenų Ignas Brazauskas, akcijos „Darom“ įkūrėjas, įvardija būtinybę gerinti šalies emocinį klimatą, kurį žmonės kol kas esą labiau tvarko individualiai, o ne bendruomeniškai.

 

Visą pokalbį galite klausyti čia

 

„Lietuvos progresas iš dalies vyksta savaime, be mūsų pastangų ir be sisteminio, nuoseklaus, suplanuoto požiūrio. Manau, svarbiausias rodiklis lieka gyventojų skaičius ir metinis gimstamumas: ppernai Lietuvoje gimė mažiausiai žmonių per šimtą metų“, – nuogąstauja jis. Prie šio faktoriaus I.Brazauskas prideda kitą šalies silpnybę – tarpusavio bendravimą. „Nors emocinis klimatas keičiasi, jis yra inertiškas. Nepaisant Europos Sąjungos, Ispanijoje lieka ispaniška bendravimo kultūra, taip ir Lietuvoje net po 30-40 metų vis dar bus likusi lietuviška bendravimo kultūra“, – mano „Darom“ lyderis.

 

Jo pastebėjimu, įprastame įtampos klimate natūraliai populiarėja įvairios praktikos stresui suvaldyti, kaip joga ar meditacija. „Iš didelės būtinybės ieškoma sprendimų, bet žmonės tai dažniau sprendžia individualiai. Tuomet tampa dar svarbesnė akcijos „Darom“ prasmė, kuomet išeidamas iš standartinių ribų gali truputį žengti į šoną – tiek asmeniškai, tiek instituciškai – ir atsidurti atviroje pievoje“, – akcijos bendruomeninę misiją atskleidžia I. Brazauskas. Kartu jis prisiminė, kaip vieną penktadienio vakarą, Londone dirbdamas finansų analitiku, išgirdo apie Estijoje kilusią idėją sutvarkyti šalį.

 

„Estai jai ruošėsi aštuonis mėnesius: pasiruošimas buvo nuoseklus, sistemiškas ir profesionalus. Tuo metu latviai nusprendė, kad jiems reikės šešių mėnesių, todėl akciją nukėlė į rugsėjį, – prisimena I. Brazauskas. – Apie Estijoje rengiamą akciją sužinojau likus mėnesiui. Tuo metu dirbau Londone, buvo penktadienis, grįžau iš darbo pavargęs. Gyvenau vienas, todėl pradėjau iš nuobodulio naršyti internetą – nuėjau į tokį nelabai mano lankomą portalą, kur giliai apačioje ir kažkur šone radau Igno Krasausko parašytą tekstuką, kad štai estai planuoja rengti tokį dalyką. Taip suveikė žmonių grandinė: every person counts“, – pasidalijo atsiminimu „Darom“ organizatorius. Taip vieno Igno straipsnis pažadino kito Igno iniciatyvą. Tuomet jis užkūrė akciją „Darom“ siūlydamas tarytum varžybas tarp kaimyninių šalių su šūkiu, ar pavyks lietuviams surinkti daugiau šiukšlių už latvius ir estus. „Mes gi turime 3 kartus daugiau gyventojų ir gerokai nei 3 kartus daugiau šiukšlių… Tai mūsų pagrindinis koziris, kuris leidžia tikėtis pergalės ir Gineso rekordo“, – 2008 m. pavasarį kaitino azartą I. Brazauskas. Šiais metais „Darom“ akcija rengiama balandžio 27-ąją. Podkasto klausykite naujoje audioplatformoje 15min Klausyk. Kviečiame „Apple“ ir „Android“ vartotojus atsisiųsti programėlę.

Šaltinis: 15min.lt

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom