ŽALIOJI ENERGIJA – APIE KĄ PAGALVOTI TURIME JAU ŠIANDIEN

2020-06-19

Visame pasaulyje elektros energijos poreikis vis didėja, o žinant tai, kad tradiciniai energijos gavimo būdai yra ne tik riboti, bet ir kenkia gamtai, labai svarbūs tampa atsinaujinantieji energijos ištekliai (vėjas, saulė, hidroelektra, vandenynų energija, geoterminė energija, biomasė ir biokuras). Atsinaujinantys ištekliai yra alternatyva iškastiniam kurui ir padeda mažinti išmetamą, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų kiekį, įvairinti energijos tiekimą ir mažinti priklausomybę nuo nestabilios iškastinio kuro rinkos (ypač naftos ir dujų). Elektros energijos poreikiui didėjant reikia vis naujų elektrinių ir naujų energijos gavimo būdų. Atsinaujinančiųjų išteklių energijos direktyva 2018 m. sutarė siekti tikslo iki 2030 m. užtikrinti, kad 32 proc. ES suvartojamos energijos būtų gaunama iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių.


“Manome, kad tradiciniai energijos gamybos būdai jau atgyvenę ir kenkia gamtai, bei pačiai visuomenei. Tikime, kad atsinaujinanti energetika, tokia kaip saulės elektrinės, elektromobiliai, elektriniai šilumos siurbliai yra ateitis ir puikus problemos sprendimo būdas. Renkantis ekologišką maistą esame linkę mokėti daugiau, su energetika – atvirkščiai, turime galimybę naudoti švaresnę atsinaujinančią energetiką ir taip taupyti savo finansus nesvarbu ar gyvename bute ar name. Juolab, kad šiandieną turime rekordinio dydžio ES finansavimą saulės elektrinėms, bei galimybę įsidiegti elektrinę lizingu be pradinio įnašo, o ir pačių saulės elektrinių komponentų kainos kaip niekada žemos.” – sako
Greenup.lt įmonės vadovas Tomas Žalnora 


Saulė – pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis. Įsirengę saulės elektrinę namams, turite galimybę  ne tik sumažinti sąskaitas už suvartotą elektros energiją, bet ir patys tapti žaliaisiais, aplinką tausojančiais, energijos gamintojais.  Saulės elektrinės namams pagalba, galite pasigaminti elektros energiją visiems namų elektros poreikiams padengti. Žalioji saulės energija gali būti naudojama ne tik individualiuose namuose, bet ir daugiabučiuose. Naudodami žaliąją energiją, prisidėsite prie švarios ir tvarios ateities kūrimo sau ir savo vaikams. 


Saulės elektrinės veikimo procesas

 

  • Gaminama saulės energija
  • Momentinė energija naudojama nemokamai
  • Energijos perteklius siunčiamas į ESO saugojimui
  • Energija “atsiimama” žymiai pigesne kaina, sumokėjus tik pasaugojimo mokestį. Energija grįžta žiemos sezonu ir naktimis.


ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMO STOTELĖS


Kasdien girdime, jog automobiliai itin teršia aplinką, o jų išmetamosios dujos yra kenksmingos sveikatai. Automobilių tarša yra viena didžiausių, ji lenkia net gamyklas, šiukšlynus ir kitas sritis. Susirūpinimas oro tarša didėja, būtent dėl to imta ieškoti alternatyvių ir šios problemos sprendimo būdų. Siūloma rinktis viešąjį transportą, naudoti švaresnį kurą, daugiau vaikščioti pėsčiomis bei važinėti dviračiu. Dar vienas būdas apsaugoti aplinką nuo itin kenksmingų, į aplinką išmetamų teršalų, tai įprastus automobilius pakeisti elektromobiliais.


Lietuva gali pasigirti, kad turi itin platų elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą. Vien tik Vilniaus mieste tokių įkrovimo vietų galima rasti apie 130. Stotelių skaičius sparčiai auga ne tik sostinėje ar kituose didmiesčiuose, bet ir visoje Lietuvoje. Tai reiškia, kad vairuotojams atsiranda daugiau galimybių patogiai eksploatuoti elektromobilius. Be to, elektromobilių įkrovimo stoteles galite turėti ir savo kieme, kai pavėsinėms ar garažams įprastos stogo dangos sumontuojami saulės moduliai ir pastatas tampa alternatyvios elektros gaminimo dalimi.

 

ŠILUMOS SIURBLIAI

 

Žmonės vis dažniau ir aktyviau pasirenka alternatyvius būsto šildymo būdus. Ypač populiarėja šilumos siurbliai. Pastebima, kad susidomėjusius efektyviu ir taupiu šildymo įrenginiu, atbaido ir suklaidina terminų gausa. Šilumos siurblys yra vienas iš įrenginių, kuris gali padėti šildyti būstą ir (arba) ruošti karštą vandenį.


Šilumos siurblys veikia tokiu pat principu, kaip ir šaldytuvas. Šaldytuve šiluma imama iš šaldytuvo vidaus ir atiduodama į aplinką šaldytuvo gale. Šilumos siurblys pasisavina šilumą iš dirvožemio, uolienų, oro arba vandens ir paskirsto ją Jūsų namuose ar kitose patalpose.

 

KĄ PASIRINKTI? 


Viena didžiausių įmonių Lietuvoje, dirbančių atsinaujinančios energetikos srityje yra “Darom” draugai, žaliosios energijos kūrėjai –
GreenUp. Jų sukaupta patirtis ir naudojama aukščiausios kokybės produkcija iš Vokietijos, Lietuvos, Austrijos, Italijos leidžia diegti aukščiausios kokybės saulės elektrines ir kurti saugią energiją.


Modernumas, aukščiausių ISO standartų atitikimas, nuolatinis tobulėjimas, gilinimasis ir specializavimasis atsinaujinančių energijos šaltinių srityje, tobulinime, plėtroje, tvarių technologijų ir inovacijų kūrimas vystant bei diegiant prieinamus energijos sprendimus, tikime, kad  kardinaliai pakeis priėjimą prie atsinaujinančios energijos Lietuvos ir pasaulio gyventojams. Kelias link atsinaujinančios energijos naudojimo mūsų visų namuose gali būti tikrai lengvas. Įdarbinę saulę galime susikurti modernų rytojų sau ir ateities kartoms! 

Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, dėl COVID-19 padėties, akcijos DATA TIKSLINAMA. MUMS ITIN SVARBI DETALI DALYVIŲ REGISTRACIJA, kad galėtume Jus informuoti apie pokyčius.

Mes darom